Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sci-fi

Příspěvky

Zapomenutý ostrov 2009

1. 6. 2010

Obrázek

Skupina lidí se nachází na lodi uprostřed bermudského trojúhelníku. Když se dostane časovou branou do hluboké minulosti, naráží až na svět plný dinosaurů. Tito lidé ale nejsou na ostrově jediní a tak se zde setkají s pilotem letadla z druhé světové války nebo s posádkou německé ponorky. Jejich snahou je dostat se z ostrova, kde jsou kvůli prehistorickým zvířatům v ohrožení. Musí se jim nějak podařit vyrobit si pohonné látky a to, zda jejich počínání bude mít úspěch, záleží jen na štěstí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sci-fi | Komentářů: 0

Pátý element/Fifth Element

14. 10. 2008

ObrázekKaždých 5000 let se otevře brána mezi dvěma světy. V prvním leží náš vesmír, ve druhém se rozprostírá anti-energie. Tato věčná temnota trpělivě čeká na příležitost, aby zničila všechen život. Každých 5000 let potřebuje vesmír hrdinu. A teď, ve 23. Století, se jím stal newyorský taxikář (Bruce Willis), v jehož rukou nyní leží osud lidstva. A nejen lidstva.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sci-fi | Komentářů: 0

Matrix / The Matrix ( 1999 )

14. 10. 2008

ObrázekJednoho dne se však do jeho spokojeného mozku zakousne strašlivá noční můra. Zdá se mu, že byl proti své vůli vložen v podobě dat do počítače, a vše, co až dosud považoval za svůj osud, je jen vírem dat okolo několika tištěných spojů. Má pocit, že mu byla jeho mysl ukradena a uvězněna v obřím Matrixu - počítači budoucnosti. Začíná vážně pochybovat o své každodenní skutečnosti.
Byl skutečně vhozen do stroje? Kdo je za to zodpovědný? Je tam s ním zavřeno i těch několik stovek lidí, které zná? Nebo jsou to jen projekce, které mají udržet zdání reality?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sci-fi | Komentářů: 0

Transformers ( 2007 )

4. 8. 2008

Obrázek
Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dousd se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace…

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sci-fi | Komentářů: 1

Riddick: Kronika temna / The, Chronicles of Riddick ( 2004 )

4. 8. 2008

Obrázek
Pokud máte strach, že vám něco uteče z děje tohohle filmu, jelikož jste neviděli Černočernou tmu, vězte, že se nemusíte bát. Děj „sci-fi Hobita“, jak s oblibou komentuje Vin Diesel, totiž lze shrnout několika slovy: Skupina trosečníků se snaží dostat z temné planety, která je zahlcená krvelačnými tvory a jejich jediná naděje je jeden ve tmě vidící psychopatický zločinec a vrah. Jenže na téhle docela průměrné sci-fi je něco opravdu originálního – Riddick. Nejdokonalejší a nejpřitažlivější hrdina poslední doby. A nebudu lhát, když řeknu, že Vin Diesel si tu roli rozhodně užívá.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sci-fi | Komentářů: 0

Žraloci (2005)

4. 8. 2008

Obrázek
V oblasti Bermudského trojúhelníku dojde ke střetu vesmírného tělesa s velkým bílým žralokem. Plovoucí podmořská vědecká laboratoř, vedená Mikem (Corin Nemec) a jeho ženou Lindou (Vanessa Angel), se ocitne v ohrožení a musí bojovat o život se zuřivým žralokem.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sci-fi | Komentářů: 0

Hellboy 2

4. 8. 2008

Obrázek
Od režiséra Guillerma del Tora (BLADE 2, FAUNŮV LABYRINT) by k nám měl zavítat opět Hellboy. Tento comicsový ďáblík má nyní bojovat proti monstrům, které už nechtějí déle spát v podzemí a být v ústraní. Hellboy (Ron Perlman), Liz Sherman (Selma Blair) a vodní muž (Doug Jones) jejich úkolem bude bojovat proti stvůrám, která chtějí rozpoutat válku proti lidem. Trio hrdinů jim v tom musí zabránit za každou cenu!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sci-fi | Komentářů: 0