Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hudebni

Příspěvky

Lets Dance 2 Street Dance CZ

16. 11. 2008

ObrázekHudební film Step Up (u nás nazývaný pod názvem Let's Dance) se střetl s velkým úspěchem a tak druhý díl nenechal na sebe dlouho čakat. Andie (Briana Evigan) přichází do Maryland School of the Arts. Má pověst zlého děvčete a její pouliční hip-hop styl se nestřetává s pochopením. Při hledání svého správného místa se seznamuje s Chasem (Robert Hoffman), najlepším tanečníkem školy. Jako to už býva přeskočí mezi nimi romantická jiskra.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Hudebni | Komentářů: 2

V zajetí rytmu

22. 8. 2008

 
Celý příspěvek | Rubrika: Hudebni | Komentářů: 2

Once (2006)

20. 8. 2008


Obrázek
On je pouličný muzikant a občas si privyrába v dielni svojho otca. Jeho snom je živiť sa hudbou, ale vôbec sa mu to nedarí. Ona je výborná pianistka z Čiech, ktorá odišla do Írska kvôli obžive a predáva na ulici ruže. Tí dvaja sa samozrejme stretnú a zistia, že ich spoločná hudba má takú silu, že sa im podarí získať peniaze nielen na prenájom štúdia, kde natočia spoločnú platňu, ale tiež priazeň a obdiv všetkých, ktorí sa na jej vzniku podieľajú. Obaja si čoskoro uvedomia, že takého človeka, akým je ten druhý, sa im v živote podarí stretnúť iba raz. Jeho znovu nadobudnutá sloboda a jej minulé záväzky však oboch postavia pred rozhodnutie, čo sú pre seba ochotní obetovať a či vôbec majú možnosť zostať spolu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Hudebni | Komentářů: 0

Breakout (2006) DIVX nově Flash

20. 8. 2008

Obrázek

Švýcarský režisér Mike Eschmann (nar. 1967) vypráví ve snímku Breakout pohnutý příběh z prostředí problémové mládeže, žijící na curyšském předměstí. - Nia je poměrně ostrý vyznavač hip hopu, vede svůj gang „homies“ a válí breakdance. Je odvážný a má svou hrdost. Kvůli své výbušnosti a vinou nešťastných okolností skončí v nápravném zařízení, odkud se potřebuje dostat, aby mohl vykonat mstu. Mladá advokátka Freyová mu chce pomoct. Zamilují se do sebe a on pochopí, že cestou násilí se nic nevyřeší. – Schematický film se dotýká mnoha závažných témat (násilí, kriminalita mládeže, rasismus, šikana atd.), jež však v rámci povrchního líčení hlouběji nereflektuje. Žánrově poněkud nevyhraněné dílo, pohybující se mezi sociálním dramatem, milostnou romancí a hudebním filmem, přibližuje zejména hiphopový životní styl.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Hudebni | Komentářů: 0

Stomp the Yard (2007)

6. 8. 2008

Obrázek

Mladý, prvotřídní breakový tanečník DJ nedokáže během pouliční rvačky zabránit smrti svého bratra. Opouští předměstí Los Angeles a stěhuje se k strýci a tetě do Atlanty, kde nastoupí na prežní Truth University. Zde se obeznámí s netradiční disciplínou "steppingem", ve které se mísí prvky hip-hopu a stepu. Na univerzitě mezi sebou soupeří dvě skupiny "steppingu", z nichž jedna (vlci) se už sedm let honosí titulem národního šampiona. DJ se připojí ke krajtám, aby jim pomohl přetrhnout nadvládu vlků a pozvednout nad hlavu vítěznou trofej.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Hudebni | Komentářů: 0

Honey (2003)

6. 8. 2008

Obrázek
Nadějná a talentovaná Honey Daniels (Jessica Alba) pracuje v tanečním středisku Overdrive jako pouhá barmanka. Po práci je zde na parketu taneční hvězdou hip hopu č.1. V New Yorku vede taneční školu v Bronxu, její taneční vlohy zaujmou režiséra videoklipů, jenž ji záhy nabídne angažmá. Hvězda má rychlý vzestup, klipy se pouští v TV. Honey začíná zkoušet s partou nadaným mladých černochů, jejich videoklip bohužel nebude natočen, vše se začne odvíjet zcela jiným směrem.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Hudebni | Komentářů: 1

Bratz

6. 8. 2008

Obrázek

Byly to čtyři nerozlučné kamarádky, které nemohlo nic rozdělit. Když ale nastoupily do prváku na střední škole, objevil se nafoukaný předseda studentského výboru, který se rozhodl jejich přátelství rozbít.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Hudebni | Komentářů: 12

Nakládačka

4. 8. 2008

 

Hudební film, v němž účinkuje řada osobností amerického hiphopu, vypráví o dvojici kamarádů, kteří by si chtěli otevřít nahrávací studio. Elgin a David však mají konkurenty, kteří je vyzvou na souboj. Musí vytvořit jedinečné vystoupení, teď jim jde o všechno...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Hudebni | Komentářů: 0

Indy & Wich - Kids On The Click Tour ( 2007 )

4. 8. 2008

Obrázek
V létě 2007 zkřižovali Indy & Wich česko-slovenské území, kde předvedli naživo svou poslední desku "Hádej kdo...". Na cesty se vybavili vymóděným karavanem, alkoholem a průpovídkami, které se dobře poslouchají. Zároveň oni a další probrali celou historii Indy & Wich. Vše to je na DVD "Kids On The Click Tour".

 
Celý příspěvek | Rubrika: Hudebni | Komentářů: 0

Lets Dance / Step up ( 2006 )

4. 8. 2008

Obrázek
Tyler Gage je rebel na špatné straně Baltimoru, který má však sen, že se jednoho dne odtud dostane. Nora je prvotřídní prima balerína, která navštěvuje v Baltimoru ultra-elitní Marylandskou školu umění, a jediná věc, která stojí v cestě její jasně zářivé budoucnosti, je najít skvělého tanečního partnera pro své vystoupení. Když se Tyler kvůli potížím se zákonem dostane do Marylandské školy umění na veřejně prospěšné práce, je pro všechny jen drzým outsiderem. Jeho taneční nadání se však nezapře a Nora zjistí, že v tomto drsném klukovi je něco víc. Podaří se oběma realizovat své sny? A co láska? Nezkomplikuje jim životy?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Hudebni | Komentářů: 0